Radon terapisi

Biz hep Radon gazının tehlikesine inandık bu yüzden Radon terapisi diye bir ifadeyi hiç bilmezdik. Çünkü “en küçük miktardaki radyasyon bile zararlıdır” diye şartlandırılmıştık. Hele evlerdeki Radon gazının tehlikeli değil şifalı olduğunu yazan bilimsel makaleler olabileceğini söyleseler, herhalde hiç inanmazdık. [1],[2]

Halbuki Radon terapisi yeni bir uygulama değilmiş. Fakat biz, radyasyon korunması uzmanları, radyasyonun en azı bile “kanser yapar öldürür” diye yıllardır anlatıp durduk. Eğitim kurslarında küçük radyasyon dozlarının bile tehlikeli olduğunu açıklamaya çalışırdık. Bugün gördüğümüz gerçek ise şöyle: Böyle küçük dozlar tehlikeli değil, tam tersine vücudun ihtiyacıdır ve faydalıdır. Bunu görmeyelim diye yapılan perdeleme ise bilim tarihinin belki en büyük sahtekârlığıdır.

Donkişot

Bir tarafta binlerce senedir şifa vermeye devam eden kaplıcalar var. Kaplıca sularındaki Radon gazının başka yerlerden çok daha fazla olduğu da biliniyor. Önceki asırlarda bu tedavinin adı belki başkaydı ama anlıyoruz ki Radon terapisi binlerce yıllık geçmişe sahip.

Diğer tarafta yel değirmenini canavar zannedip saldıran Donkişot var. Yel değirmenine bir şey olmadı, yani Radon terapisi her yerde devam ediyor. Kaplıcalarda, mağaralarda, çamur banyolarında Radon terapisi devam ediyor.

Dünya genelinde son asırda binlerce Donkişot yetiştirmeyi başaran gücün kimliğini ve niyetini merak ediyor musunuz? Yapı malzemelerinden kaynaklanan evlerdeki doğal Radon gazının bile tehlikeli olduğuna sizi kimler inandırmaya çalışıyor? Meydandaki Donkişotları kastetmiyorum, onların var olmasını sağlayan örgütlü gücün kimliğini soruyorum.

Radon’un şifalı olduğu duyulursa radyasyonun tehlikeli olduğuna kimseyi inandıramazsınız. Bu yüzden evlerdeki Radon gazının temizlenmesi için yasal hükümler getiren ABD kuruluşları (ve takipçileri) Radon terapisi konusunda kör-sağır-dilsiz gibi davranıyorlar. Acaba niye?

“Nükleer Silah Yarışı” başlıklı yazımda ipucu vermiştim. Bu planlı gayretin arkasında nükleer silah sahibi ülkeler var. Kurtlar sofrasının kumarbazları masada yeni birini görmek istemiyor. Radyasyon korkusu işte bu yüzden pompalanıyor. [3]

 

[1] “Residential Radon Appears to Prevent Lung Cancer”, B. R. Scott, Dose Response. 2011

[2] “Radon Treatment Controversy”, Z. Zdrojewicz, J. Strzelczyk, Dose Response. 2006

[3] http://www.radyasyonludunya.com/nukleer-silah-yarisi/

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Rıdvan dedi ki:

    Keyifli bir yazı daha okumuş olduk, teşekkürler 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir